שינוי תודעה וריפוי באמצעות סאונד עם שניר חיים

513
0

איך תדרים יכולים לשנות תודעה ולשנות את חיינו?

בפרק הזה אני מארח את שניר חיים, אמן צלילים ונגן גונגים העוסק בהשפעותיהן עלינו, עם דגש מרכזי על הקשר בין גוף לנפש.

שניר יספר לנו על עבודתו הייחודית בשימוש בגונגים עתיקים ליצירת חוויות ריפוי באמצעות סאונד.

נשמע ממנו על התהליך הטיפולי שעוברים מטופלים ב”אמבט גונג”, כיצד הצלילים והתדרים שמופקים מהגונגים משפיעים על הגוף, התודעה והרגש. שניר יפרט על השפעתם של הגונגים על תדר המוח, כיצד הם יוצרים קשרים סינפטיים חדשים וכן על תהליכי הריפוי והשינוי המתרחשים במהלך הסשן.

הוא יספר גם על חוויית האמבט גונג עצמה, המעבירה את המשתתפים למצבי תודעה גבוהים של אהבה, חמלה ואחדות ועל התובנות והשינויים שחלים לאחריה. נשמע ממנו על מושג ה”לא נודע” וכיצד מתרחש בו תהליך של שחרור הזהות והאגו.

שניר יספר על האתגרים הייחודיים שהוא נתקל בהם בעבודתו בישראל לעומת איטליה – מהם הסיפורים והחוויות הייחודיות לאנשים כאן? כיצד הצליח להתאים את שיטת הטיפול שפיתח לתרבות ולקולקטיב הישראלי?

ולבסוף, נשמע מפי שניר עצמו על המסע שערך מאיטליה לישראל ומה הוביל אותו להביא לכאן את שיטת האמבט גונג הייחודית. מהו החזון שמניע אותו להמשיך ולקדם אותה בישראל.

עוד על התהליך של אמבטיית גונג

על פי המחקר, קיימים מספר סוגי גלי מוח האחראים על מצבי התודעה השונים. גלי ביתא למשל, פעילים יותר במצבי ערנות וריכוז. טיפולי סאונד כגון גונג, משתמשים בצלילים ותדרים ספציפיים כדי “לכוון” את גלי המוח לתדרי אלפא ותטא, היוצרים הרפיה ומעבר לתודעה מדיטטיבית.

התהליך גם משפיע על מערכת העצבים האוטונומית. הגלים והתנודות גורמים לשחרור הורמון הקורטיזול הקשור ללחץ, והורדת רמות כמו אדרנלין ודופמין. כך נכנס הגוף למצב רוגע ושלווה.

בנוסף, השימוש בגלים אקוסטיים עוזר לכוון את המודעות פנימה ולהיכנס למצב תודעתי המכונה ה”שדה הקוונטי“. שם, לפי התיאוריה, אנו יכולים לגשת לאפשרויות ומידע בלתי מוגבל, מעבר למגבלות המציאות הידועה. זה עוזר לנקות דפוסי חשיבה ישנים ולאמץ כיוונים חדשים.

עוד על שניר:

שמי שניר, ואני רוצה להעניק לכל אחד את המתנה הכי גדולה שיש בי – את היכולת להיות ברגע ולהתחבר לאיכויות והערכים שאתם מאמינים בהם עבור חיים מלאים במשמעות.

אני משתמש בטכניקות כמו מדיטציות מודרכות, תרגולי נשימה ואמבטיית גונג על מנת לעבוד על מרכזי האנרגיה – מחשבה, מוח, רגש ותודעה.

לאתר של שניר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן