היום שאחרי מתחיל עכשיו: חשיבות השיקום של נפגעי המלחמה – עדי שטראוס ואורן בליצבלאו – המלחמה על המיינדסט חלק 5

60
0

דף מידע למתנדבים למען פצועי צה”ל וכוחות הביטחון: https://drive.google.com/file/d/13cTdgtwxSyD7en3x_KTY_IfA_ulh1rPL/view?usp=sharing

 

אנחנו אמנם רק בתחילת המלחמה אבל אחת המשימות הלאומיות שלנו היא לסייע בטיפול ושיקום של נפגעי המלחמה. הטראומה הפיזית והנפשית שנגרמה לנפגעי המלחמה דורשת תהליך שיקום ארוך טווח וזוהי אחריות של כולנו לתמוך בהם כחברה כבר בשלב זה.

 

האורחים שלי בפרק הם עדי שטראוס, יו”ר עמותת “ידידים” של ארגון נכי צה”ל ויו”ר שטראוס אחזקות ועם אורן בליצבלאו שנפצע בקרב לפני 19 שנים והיום הוא סמל לשיקום ונחישות – הוא איש הברזל העיוור המהיר בעולם, מרצה מעורר השראה ויועץ.

 

בפרק שוחחנו על:

5 שלבי האובדן שחווים פצועי ונכי מלחמות

חשיבות תהליך השיקום 

התקווה והאופטימיות – האור בקצה המנהרה

תפקידו של ארגון נכי צהל ושל עמותת ידידים בתהליך השיקום

תפקידנו הקריטי כחברה לסייע בשיקום ושילוב נפגעי המלחמה חזרה לתפקוד מיטבי

האופן שבו נוכל להתנדב ולסייע במשימת השיקום הלאומית

 

 

עוד פרטים על אורן בליצבלאו

אורן בליצבלאו הוא אתלט ספורט נכים ישראלי, סגן אלוף אירופה בפאראטריאתלון בקטגוריית עיוורים (טריאתלון נכים) ושיאן עולם באיש הברזל לעיוורים.

 

ב-18 בינואר 2005 נפצע בליצבלאו על ידי מחבל מתאבד, במוצב אורחן שברצועת עזה שבסמוך לצומת גוש קטיף, פגיעת הדף קשה באיברים הפנימיים, מלווה בשרפה בכל הגוף, פגיעה בשמיעה ואבדן ראייה.

לאחר שסיים את לימודיו המשיך לשרת עוד 10 שנים במגוון תפקידים באגף המודיעין של צה”ל וסיים את שירותו לאחר 20 שנות שירות באוגוסט 2014. במאי 2014 זכה באות מופת לשיקום מטעם שר הביטחון.

 

כיום, מעביר בליצבלאו את הרצאתו האישית ״לא רואה בעיניים״, אשר מגוללת את סיפור חייו, פציעתו, והחזרה לחיים מלאים ופעילים. אורן ממחיש את משמעותן של תעצומות הנפש בדרך לריפוי, את ההסתגלות לחיים ואת הביטחון הרב שיש לו בכך שכל משבר הוא הזדמנות לצמיחה.

החל ממרץ 2015 עובד בליצבלאו בחברת Sygnia ומוביל את תוכנית התרומה לקהילה בחברת Team8, ובנוסף לכך, מרצה בבתי ספר רבים על חייו

 

 

למעבר לאתר אורן בליצבלאו לחצי כאן

סרטון השראה – כאן

בעדויות על ההרצאה תוכלו לצפות  הרצאה באנגלית   ו- כאן 

     וגם כאן וכאן

 

עוד פרטים על עדי שטראוס:

 

עדי שטראוס נשוי ואב לחמישה, בנו של מיכאל שטראוס ז”ל ומבעלי קבוצת שטראוס. 

עדי מכהן כיו”ר שטראוס אחזקות משנת 2015 ובמסגרת תפקידו הוא אמון על שימור המשכיות קבוצת שטראוס, שימור מורשת המשפחה והובלת תהליכי העברה בין- דוריים. בעבר ובמשך כעשרים שנה כיהן במגוון תפקידים בקבוצת שטראוס ביניהם שימש כמנכ”ל “עלית שירותי קפה” ובהמשך כמנכ”ל השוק המוסדי של “עלית שירותי קפה” באירופה. בשובו לישראל מונה למנכ”ל שטראוס (AFH (Home-from-Away והיה מבין המובילים במיזוג בין שטראוס לעלית בתחום המוסדי. 

 

במקביל לעבודתו בשטראוס אחזקות, עוסק עדי בפעילות ציבורית רחבה. בשנת 2019 מונה ליו”ר אגודת הידידים של פצועי צה”ל זאת לאחר מספר שנים כחבר ההנהלה והוא מוביל מיזמים שונים לטובת שיקום פצועי צה”ל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *