איך אילן הייטנר משתמש בכתיבה ככלי להתפתחות אישית

644
0

“לא כל אחד חייב לכתוב ספר, אבל כל אחד  חייב לצאת לאור”.  

למה בדיוק מתכוון איל הייטנר, סופר, מרצה ומנטור להתפתחות אישית במשפט המעורר הזה?

בשיחה מרתקת על כתיבה, חיים והריקוד שביניהם, פותח הייטנר חלון אל ההנעה שלו לכתוב (ספר הוא לא מטרה כתיבה היא אמצעי), החובה לשתף,  הגשמת חלומות, זוגיות מאושרת (ואיך זה קשור לריקוד בסלון), מיצוי החיים (אנחנו כאן כדי לחיות) וכיצד הוא מסייע לאנשים לייצר שינוי באמצעות כתיבה.

נושאים שעלו בפרק:

  • אילן אמר פעם שלא כל אחד חייב לכתוב ספר, אבל כל אחד חייב לצאת לאור. למה הוא התכוון?
  • האם בחירתו של אילן להיות סופר הייתה מודעת?
  • מה אילן עושה כדי להיכנס לתוך המיינדסט של הדמויות עליהן הוא כותב?
  • האם אילן כותב בעקביות או בפרצים של מוזה? מה הנוסחה?
  • האם כל אחד יכול לכתוב?
  • כיצד להתמודד עם ביקורת?

הנה סיכום מורחב של הפרק שעשיתי עם אילן:

בפרק ציינתי כי “משמעת זה חופש“. ככל שיש לנו יותר משמעת עצמית וסדר בחיים, כך נפתח בפנינו מרחב רחב יותר ליצירתיות וחדשנות. עבור שלומי, הגבולות והמסגרת הם מקור ההשראה הגדול ביותר לכתיבתו.

אילן מסכים ומוסיף כי “דווקא הסדר מייצר אפשרות לחירות”. המשמעת היא אפוא הבסיס לחופש הפנימי.

ניצול מושכל של הזמן

אני מרחיב ומסביר כיצד ניצול נבון של הזמן מקדם מימוש עצמי. לדבריו, “בכל רגע שאת המלחמה הזאת האם אני מצביע או לא מצביע בכיתה שאני לא מידה אם אני משתף פוסט או לא משתף פוסט”.

בכל רגע עלינו להכריע האם לממש את עצמנו או לוותר תחת הלחץ. דווקא מגבלת הזמן היא שמאלצת אותנו לפעול ולהוציא אל הפועל, ולּו במעט, את הפוטנציאל הגלום בנו.

כתיבה ככלי להבנה עצמית

מי שמכיר אותי כבר יודע שאני רואה בכתיבה כלי מרכזי להיכרות עצמית ולגישור בין השכל לרגש. לדבריו, “אני כותב שוב יש את המשפט הזה שאני כותב כי אני לא יודע מה אני חושב עד שאני קורא את מה שכתבתי וזה בול אני כותב באמת בשביל להבין את עצמי”.

אילן מוסיף כי הכתיבה מאפשרת “לצמצם את הפער הזה ולהיות הרבה יותר. כנקנק כתיבה כנק כתיבה כנק וחיים כנק זה חיים שלמים וטובים”.

אם כן, כתיבה עקבית וממוקדת היא דרך מצוינת לליבון פנימי, הבנת עמדותינו האמיתיות ושיפור איכות החיים.

המסקנה ברורה: משמעת עצמית וסדר יוצרים מרחב ליצירתיות ומימוש עצמי.

קצת על אילן:

אילן הוא סופר אשר אחראי לשינויים גדולים בחייהם של לא מעט אנשים, באמצעות ספריו שהפכו לרבי מכר מהגדולים במדינה (חוכמת הבייגלה – 150,000 עותקים, מלך החומוס ומלכת האמבטיה – 140,000 עותקים, קציצות – 100,000…), הן באמצעות סרטיו (חוכמת הבייגלה וברונו מאוהב), והן באמצעות סדנאותיו והרצאותיו. הוא מרצה במכללה למנהל, מעביר בהתנדבות סדנאות העצמה לנוער בסיכון, מלמד יוגה במרכז שיווננדה, ומצליח להיות צינור לפריצות דרך משמעותיות והבקעת מחסומים, הן בתחום העסקי מקצועי והן בתחום הזוגי, להרבה מאוד אנשים.

לאתר של אילן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן