הצלחות, כישלונות ובניית מיינדסט מנצח עם אופיר הלפרין

576
0

בפרק הזה פגשתי את אופיר הלפרין – מרצה, מאמן ומנטור, ושוחחנו על האופן שבו חוויות החיים עיצבו את המסלול שלנו וכיצד מיינדסט הפך להיות מוקד כל כך מרכזי בהם.

בפרק אופיר מספר על “משבר המצוינות” שחווה כנער בתיכון אחרי שהצליח בכל התחומים בקלות מה קרה לו כאשר האתגרים הפכו קשים יותר. אופיר גם מסביר כיצד הפך ממורה לפסיכומטרי למאמן מנטלי (עוד לפני שבאמת הפך לכזה). ובעיקר שוחחנו על המוטיבציה של אופיר לכתוב את ספרו החדש “חכמת הדג” שנועד לתת לילדים ובני נוער כלים לחשיבה מעצימה ומפתחת ולהורים מספק כלים להיות קואצ’רים לילדיהם.

אופיר מספר על חוויה אישית מגיל 14 כשלמד בכיתה מתקדמת במתמטיקה ופיזיקה. עד אז הוא הצטיין בקלות והכל בא לו בצורה טבעית. אולם, כשהגיע לשלב מסוים בלימודים וחשש שלא יוכל להבין את החומר ויכשל במבחנים, הוא בחר לפרוש. זאת הייתה בחירה של הימנעות מכישלון פוטנציאלי שמראה שהוא היה בעל “מיינדסט קבוע” – הנחה שהוא חייב לשמר את זהותו ותדמיתו כתלמיד מוכשר, וכל כישלון יהרוס זאת.

מאוחר יותר, כולל במהלך השירות הצבאי, אופיר הבין שאפשר לצמוח ולהשתפר בכל דבר אם משקיעים מאמץ נכון. כיום הוא משמש בעצמו מנטור העוזר לאחרים להבין את מהות המיינדסט הקבוע לעומת המיינדסט הצומחוכיצד לאמץ את השני.

אופיר נותן דגש מיוחד על הקניית מיינדסט צומח לילדים, מתוך הבנה שהם עדיין לא פיתחו דפוסי חשיבה נוקשים ו”מוגבלות עצמית” שקשה יותר לשנות אצל מבוגרים. אחד הכלים שהוא נעזר בהם הוא ספר הילדים שכתב לאחרונה, “חוכמת הדג”, המלמד ערכי חיים ו”תובנות” חשובות דרך סיפור בדיוני ומשלים.

עיקרי המסרים שאופיר מנסה להקנות הם: חשיבות של נכונות להתאמץ ולהשקיע ולא לוותר, הבחנה בין פחדים מיידיים לבין פחדים “עתידיים”; חשיבות הבקשה במערכות יחסים; ועוד.

קצת על אופיר:

אופיר הלפרין הוא מרצה מעורר השראה, מאמן אישי ומנטור להצלחה בחיים ויוצר תהליך האימון המשולב.
מלווה אנשים ליצירת הרצאת השראה אישית.
בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעברו מורה למתמטיקה ופסיכומטרי, קצין מודיעין במיל’, מרתוניסט, קוסם לילדים וקוסם חיים.
לאורך השנים נגע והשפיע על חייהם של אלפי הורים, צעירים, בני נוער וילדים.
ולפני הכול, מחזיק בתואר החשוב ביותר – אבא גאה לנעמי, עמליה ועברי.
הספר “חכמת הדג” הוא ספר הביכורים שלו.

לקישורים של אופיר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן