באושר ובעושר – 20 שיעורים שלמדתי על כסף ואושר

430
0

מה משותף לאושר ולאושר? איך כדאי לחשוב על כסף כדי להשיג יותר ממנו? מה עושה אותנו מאושרים?

הפרק הזה בחסות Cambly – הירשמו לקומבלי והתחילו לדבר אנגלית בביטחון

https://cambly.biz/mindset

קומבלי פיתחו פלטפורמה ייחודית בה ניתן לקבל שיעורי אנגלית פרטיים בכל זמן ומכל מקום דרך המחשב והמובייל.

בין אם אתם רוצים לשפר את האנגלית שלכם לטובת תפקיד מקצועי ופיתוח הקריירה, לצורך נסיעות עסקים או פנאי לחו”ל או שאתם פשוט רוצים לקבל יותר ביטחון באנגלית לקומבלי יש את הקורסים והמורים המתאימים לכך.

ביקשתי מקומבלי לתת לקהילת המאזינים של מיינדסט הטבה מיוחדת והם שמחו לעשות זאת אז עכשיו, ולזמן מוגבל, אתם יכולים להתנסות בשירות של קומבלי ולקבל 15 דקות של שיעור פרטי בחינם. https://cambly.biz/mindset

בנוסף, אם תאהבו את המוצר ותרצו לרכוש חבילה לשנה שלמה תקבלו 50% הנחה עם קוד הקופון “Mindset”.

20 שיעורים על אושר ואושר

המשותף לאושר ועושר

 1. אושר ואושר לא קורים במקרה – שני התחומים דורשים מאיתנו כוונה ותכנון מוקדם לבצע את הפעולות שיביאו אותנו ליעד שלנו
 2. מוכנות להשקיע – כדי להגיע ליעד צריך להשקיע, להשקיע זמן, אנרגיה וכסף. ללא המוכנות מהצד שלנו להשקיע הסבירות שנשיג את מבוקשנו יורדת
 3. אל תהיו אובססיבים. לרדוף אחרי אושר ועושר כמטרה לחיים עשוי להוביל אתכם לתוצאה ההפוכה. עשו אתת שלכם אבל אל תדחפו יותר מדי, שחררו
 4. תודעת שפע – חיו את חייכם עם ראיית הטוב בחיים, הכרת תודה וציפיה לטוב ודעו שהכל אפשרי עבורכם. הכל מתחיל בהרגשה שלכם והמציאות תתאים את עצמה. בקרוב יוצא פרק על תודעת שפע אז אם זה נשמע מוזר זה מצוין
 5. היו השינוי לפני שהוא קורה – אל תשימו לעצמכם תנאים, אל תגידו אני אהיה מאושר כש… או כשאני אהיה עשיר אני אעשה כך וכך.
 6. המשיכו לעשות התפתחות אישית היא המפתח לשני הדברים יחד – מי שעושה התפתחות אישית צפוי לחוות שיפור ברמות האושר והעושר שלו כתוצאה מהאדם שהפך להיות. בעיני זה פועל יוצא הכרחי של התהליך שאנו עוברים

7 שיעורים על אושר:

 1. מערכות יחסים – האם אתם מבלים מספיק עם האנשים הקרובים אליכם? מערכות יחסים איכותיות ומטופחות מגבירות את שביעות הרצון שלנו מהחיים ואת האושר.
 2. תתנדבו. צאו מעצמכם – תתנו לאחרים, זה עובד
 3. עשו מעשי חסד אקראיים – לעזור לאחרים, גם לזרים, מבלי לצפות לתמורה מגביר תחושת אושר.
 4. סביבה – הסביבה שלכם משפיעה על האושר שלכם, גם האנשים וגם הלוקיישן.היו בסביבת אנשים שמחים – אושר מדבק! וגם היו בסביבה של טבע, מחקרים מראים ששהייה לצד מקור מים כמו ים נחל או אגם יעילים במיוחד להגברת אושר
 5. עשו רשימת מגבירי אושר משלכם – קחו דף ורשמו את כל מה שעושה לכם טוב. מהן הפעולות, הבילויים והשגרות שמשמחים אתכם, אחר כך דאגו לרשום את זה ביומן ולפעול בהלימה עם הרשימה שלכם.
 6. כתיבה חופשית ואוטומטית לשיפור ההתבוננות הפנימית ולשיפור המודעות לרגשות. הקדישו 5-10 דקות לכתיבה חופשית בכל יום בזמן שנוח לכם (בוקר וערב מומלצים במיוחד).
 7. הכרת תודה – עשו לעצמכם הרגל, אולי הפשוט והחשוב ביותר בחייכם, הכרת תודה יומית. אנשים שמכירים תודה בכל יום הם מאושרים יותר. רשמו שלושה דברים שאתם מודים עליהם בכל יום. הרגישו את התודה עם כל הלב.

7 שיעורים על עושר

 1. כסף הוא משחק מנטלי. אם יש לכם הרבה כסף או מחסור בכסף בשני המקרים זה ביטוי למה שקורה במיינדסט שלכם, במחשבות שלכם. לכולם יש מערכת יחסים ארוכת שנים עם כסף, האם בחנתם איך שלכם נראית?
 2. לחסוך ולא לבזבז. האם אתם מבזבזים כסף כדי להרשים אנשים שאתם לא אוהבים או לא מעריכים. פעמים רבות אנשים מבזבזים כסף כדי להרשים אחרים. מהצד שהשני האם אתם אוהבים לחסוך? זכרו, שקל שחסכתם הוא כמו שקל שהרווחתם.
 3. נהלו תקציב הוצאות והכנסות. מה שלא ניתן למדוד לא ניתן לנהל ולתכנן
 4. למדו על השקעות – כסף שעומד בצד נשחק – השקעות יעזרו לכם לשמור על ערך הכסף שלכם וגם להגדיל אותו לאורך זמן
 5. ביטקוין וקריפטו – בעיני מייצג מערכת חדשה של כסף והשקעות. חשוב לציין כי מדובר בתחום צעיר מאד אך מהצד השני, האפשרות לאמץ טכנולוגיה והשקעה לעתיד שיכולה להחזיר את עצמה בגדול בעתיד – סיכון גבוה עם פוטנציאל גבוה.
 6. תרגיל כוס קפה במאה ש”ח – זה תרגיל שעוזר לגלות אמונות מגבילות ואיך אתם מגיבים בסיטואציה הזו – סוג של נתינה ללא ציפיה לתמורה – תרגול לשריר השפע
 7. כסף זה דבר רוחני – להיות אנרגיה של כסף. כדי להיות אנרגיה של כסף צריך לבחור להתמקד בחוויה שלנו, בהרגשה שאנחנו רוצים לחוות ולא בתוצאה הגשמית הסופית. איך אנחנו מרגישים במהלך הבחירה

אושר ועושר – הדרך לגדול יחד

בחיים כולנו שואפים לשני דברים מרכזיים – אושר ועושר. אנחנו רוצים להרגיש טוב, מסופקים ומאושרים, וגם ליהנות מרמת חיים גבוהה יותר שמאפשרת לנו חופש כלכלי.

אבל האם שני הדברים הללו הולכים ביחד? האם ככל שנהיה עשירים יותר כך גם נהיה מאושרים יותר? והאם ניתן בכלל לשאוף ולהשיג את שניהם במקביל?

בפוסט הזה אנסה לחקור ולהבין מה באמת הקשר בין עושר לאושר, והאם הם אכן יכולים לגדול יחדיו ולהזין זה את זה, או שמא מדובר ביעדים סותרים שיש לבחור ביניהם.

עושר כביטוי חיצוני לתודעת שפע פנימית

אחת התובנות המעניינות שגיליתי לאחרונה היא שלמעשה עושר ואושר הם ביטויים שונים לאותו הדבר – תחושת שפע עמוקה ופנימית.

כאשר אדם מרגיש מחובר לעצמו, בטוח ביכולותיו, חזק נפשית ובעל אמונה חיובית כלפי העתיד – הסיכוי שלו להצליח ולשגשג מבחינה חומרית גדל משמעותית. כי הוא פתוח יותר להזדמנויות, יוזם ופועל במרץ רב יותר למימוש שאיפותיו.

מנגד, כאשר יש לנו תחושה פנימית של חוסר – פסימיות, חוסר ביטחון וחוסר אמון בעצמנו וביכולותינו, הסיכוי שלנו להצליח כלכלית קטן יותר. כל הגורמים שהזכרתי פועלים כמעכבים ומגבילים את צעדינו קדימה.

לכן התשובה הנכונה ביותר היא שיש לטפח את תודעת השפע הפנימית שלנו, שתתבטא אחר כך גם כלפי חוץ בהישגים אובייקטיבים יותר כמו הכנסה גבוהה יותר.

אם נביא את עצמנו תחילה אל מבוקשנו – השאר כבר יבוא מאליו. כך המציאות שלנו תשתנה בהדרגה, בהתאם לתודעה החדשה אליה אנו מכוונים.

דרכי פעולה מעשיות ליישום

אז איך בדיוק אנחנו מטפחים תודעת שפע שכזו? הנה מספר דרכים מעשיות:

פיתוח מיומנויות פנימיות – כדאי להשקיע בפיתוח עצמי שיכלול למידת נושאים כמו אינטליגנציה רגשית, מיינדפולנס, יכולות ניהול ומנהיגות ועוד. ככל שנצמיח את היכולות הפנימיות שלנו, כך נרחיב גם את יכולתנו להשיג הצלחה חיצונית.

יצירת מערכות יחסים איכותיות – חיזוק קשרים עם בני משפחה וחברים, וכן בניית רשת קשרים עסקית רחבה יותר. כל אלו תורמים הן לתחושת הסיפוק והאושר שלנו והן לסיכוי להזדמנויות כלכליות טובות יותר בעתיד.

תרגול הכרת תודה – להקדיש מספר דקות בכל יום למצוא 3 דברים להודות עליהם, גם אם הם נראים קטנים ומובנים מאליהם. זה מחזק את תחושת השפע והאושר הפנימיים.

עיסוק בפעילות נתינה – לתרום מזמננו או ממשאבינו למען אחרים, ללא ציפייה לתמורה. זהו אקט משחרר ומעצים, המרחיב את נקודת המבט שלנו ומוביל אותנו לתודעה חיובית ואופטימית יותר.

שהייה בטבע – טיולים ויציאה אל הטבע, ובפרט אל הים או היער, יוצרים תחושת רוגע ושלווה. הם מאפשרים לנו להתבונן פנימה אל עצמנו בצלילות גדולה יותר.

סיכום

אושר ועושר הם לא סותרים אלא משלימים זה את זה, כשני צדדים של אותו המטבע. כאשר נפתח את התודעה שלנו לשפע רחב יותר, ונפעל באופן מכוון לטיפוח הכישורים והיכולות הפנימיים – גם ההישגים החיצוניים יגיעו בעקבותיהם.

מומלץ להתחיל בצעדים קטנים אבל עקביים על בסיס יומי, שבהדרגה יובילו אותנו לתוצאות משביעות רצון בשני המישורים גם יחד.

שיהיה לכולנו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן