אפיגנטיקה והדרך להישאר בריאים וצעירים עם פרופ’ ציפי שטראוס

612
0

לכל הקישורים של מיינדסט לחצו כאן: https://linktr.ee/shlomihaster

בפרק הזה אני מארח את פרופסור ציפי שטראוס מאוניברסיטת תל אביב – מנהלת מחלקת פגים וילודים בשיבא ומקימת מרכז הלונגביטי הראשון בעולם בבית חולים ציבורי. בפרק שוחחנו על מדע פורץ דרך שנקרא אפיגנטיקה ועל ההשלכות שלו על שינוי האופן שבו אנחנו מבינים את תפקיד הגנים שלנו (ספויילר! הם לא קובעים הכל מראש).

בפרק ציפי מסבירה מדוע אנחנו נמצאים בתקופה מרתקת המפגישה בין עולם הרפואה, הבינה המלאכותית והמיינדסט שכדאי לאמץ כדי להבין את האפשרויות החדשות ולשפר את איכות החיים שלנו.

החלק המעניין בשיחה הזו בא לידי ביטוי ביישום שאותו ציפי מובילה במרכז הרפואי שיבא. המרכז יהיה מהראשונים והמתקדמים בעולם שינגיש את יתרונות המדע של האפיגנטיקה לטובת הבריאות ואיכות החיים של כולנו ויהיה בין המובילים והמתקדמים בעולם לעשות זאת.

אם תרצו להגיש מועמדות ולהיות מהראשונים המבקרים במרכז לחצו על הלינק:

Sheba.Longevity.Center@sheba.health.gov.il

הנה חלק מהשאלות שעלו בפרק:

  • מהי אפיגנטיקה
  • מהו הקשר בין אפיגנטיקה לבין הגנים
  • אילו מיתוסים כדאי לנפץ בנוגע לגנים
  • אילו מחקרים קיימים בתחום של אפיגנטיקה
  • כיצד ניתן ליישם את הממצאים של המחקרים האלה ולשפר את בריאותינו

קצת על פרופ’ שטראוס:

פרופ’ שטראוס היא בוגרת הטכניון לרפואה והארווארד בתואר ניהול מערכות בריאות. בעלת פרסומים רבים בתחומה ואף עשתה TED TALK בתחום. בשנים האחרונות החלה להתעניין בתחום אריכות ימים מיטיבה – LONGEVITY. למדה עם מומחית בעולם משנחאי חקרה את התחום והינה היוזמת והמקימה את מרכז הלונגביטי הראשון בעולם בבית חולים ציבורי – שיבא תל השומר. כמו כן הינה אם לחמישה שלדבריה הם הגאווה העיקרית של חייה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן