איך לעשות משא ומתן אפקטיבי עם עו”ד מיכאל צור

662
0

בפרק הזה אני מארח את עו”ד מיכאול צור – מומחה בינלאומי למשא ומתן, תיהלוך קונפליקטים ניהול מצבי משבר וגישור, ואנחנו נשוחח על משא ומתן – יכולת עתיקן יומין שנמצאת בחיי היום יום שלנו (גם אם אנחנו לא מודעים לכך). מיכאל מסביר שמשא ומתן מתרחש בכל היבטי החיים, גם בזוגיות, גם בעולם העסקי וגם במצב חירום בטחוני ואם נדע כיצד לשפר את היכולת שלנו נוכל בהתאם גם להשפיע על איכות החיים שלנו לטובה.

בשיחה עם מיכאל הבנתי מהר מאד עד כמה משא ומתן שונה מאד מהחלק של המיקוח והמחיר וכולל בתוכו חשיבה רחבה על יחסים בינאישיים, החלפת ערך, חשיבה לטווח ארוך, ערכים אישיים והעצמה. במילים אחרות, מיכאל לימד אותי שמשא ומתן זה לא יכולת בודדת אלא, כמובן, מיינדסט.

במיומנויות של הקשבה אקטיבית, שאילת שאלות, יצירת אמפתיה וקשר רגשי עם הצד השני. הוא מזכיר לנו כי בניגוד לתפיסה הרווחת, מטרת המו”מ אינה “לנצח” אלא ליצור הבנה הדדית שתוביל לתוצאה מיטבית עבור כל הצדדים.

מיכאל חולק גם אסטרטגיות להימנעות מעימותים, יצירת מודעות עצמית ושמירה על היושרה והמוניטין המקצועי שלנו. דרך חוכמתו וניסיונו הרב הוא מלמד אותנו כיצד להפוך את הלחץ, התסכול ואי-ההבנות הטבעיים של החיים להזדמנויות לצמיחה, למידה וקירוב לבבות.

הנה חלק מהשאלות והנושאים שעלו בפרק:

  1. מהו משא ומתן?
  2. מדוע הוא חשוב?
  3. מהי “תפיסת היום שאחרי”?
  4. מהו הערכים והגורמים המקדמים את תהליך המו”מ?
  5. מדוע חשוב לא להניח הנחות?
  6. איך מתמודדים עם לא?
  7. איך נכנסים לראש של הצד השני?
  8. איך שומרים על פאסון כשהמצב מאתגר?

קצת על מיכאל:

עו”ד מיכאל צור הוא מומחה בינלאומי לניהול משא ומתן, תהילוך קונפלקטים, ניהול מצבי משבר, ומייסד התכנית הראשונה מסוגה בארץ ובעולם ללימוד מקצועות המשא ומתן – “שקלא וטריא”.

מעל לשלושה עשורים מנחה ומלמד את התחום במסגרות אקדמאיות מובילות בארץ ובעולם.

מזה 26 שנה מרצה באוניברסיטה העברית בירושלים בפקולטות למשפטים, מינהל עסקים, Ex.mba .

מרצה בתכנית מאסטר בפקולטות ללימודי קונפליקט במינסוטה, ניו יורק, מילאנו וטיביליסי. חבר בצוותים בין לאומיים לניהול מו”מ.

החל משנת 1999 מיכאל חבר בצוות המשא ומתן המטכ”לי ובמשך שני העשורים האחרונים היה מעורב בפרשיות שונות הקשורות בניהול משא ומתן ,אירועי טרור ומצבי פיגוע מיקוח.

יועץ בכיר ומלווה בעלי חברות, מנכ”לים, יו”רים ודירקטוריונים לרבות פרטיים במצבי משבר בארץ ובעולם.

לאתר של מיכאל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן