ויסות רגשי ועתיד הרווחה הנפשית – ד"ר חגית אלון – פרק 18

תקציר הפרק:

האם אנחנו יכולים לנהל את הרגש שלנו? ד"ר חגית אלון מג'וי וינצ'רז הגיעה כדי להסביר על עתיד המחקר והטכנולוגיה לרווחה הנפשית. בפרק נדבר על ויסות רגשי ועל אסטרגיות שניתן ליישם כדי לשפר את היכולת שלנו לעשות זאת. חגית מסבירה על הטכנולוגיות הקיימות היום בתחום שמחבר בין מוח למכונה וכיצד הן קשורות לנוירופידבק ולעתיד של ניהול הרגשות. חגית משתפת גם במחקרים החדשניים בתחום הנוירו-וולנס ומה נוכל לקחת מזה ליום יום שלנו.

 

קצת על ד"ר חגית אלון ועל ג'וי ונצ'רז:

חגית היא ד"ר לביולוגיה חישובית ויש לה גם שני תארים שניים בנוסף, אחד במדעי המחשב ואחד בביולוגיה מולקולרית. חגית מלאת אהבה לתחומי הביולוגיה, הרפואה ולטכנולוגיה המחברת ביניהן. העשייה של חגית היא עצומה ורחבה מאד ואנסה לתת סקירה לפרויקטים בהם היא מעורבת:

פרויקט בהובלתה זכה בפרס בראשית היוקרתי על פיתוחים טכנולוגיים חדשניים בתחום המעקב ויצירת מדד אובייקטיבי להתקדמות מחלת הALS.  

חגית היא גם מהפעילים הראשונים בTOM – Tikkun Olam Makers שזהו מיזם בינלאומי אשר מייצר פתרונות ברי השגה עבור אנשים עם מוגבלויות, לבעיות זנוחות ויומיומיות שאין להם פתרון בשוק או שהפתרון קיים אך יקר מדי.

בנוסף חגית היא אחד מיחידי הסגולה שהשתתפו וסיימו את תכנית ההכשרה הייחודית של Israel Brain Technologies – IBT שהוא ארגון ללא מטרות רווח שהוקם בחזונו של הנשיא לשעבר שמעון פרס ז"ל ומטרת הארגון היא לעודד ולהאיץ יזמות הקשורה למדעי המוח ולטכנולוגיות הנלוות לכך. היום חגית מכהנת כאחראית לעניינים מדעיים  בקרן ההשקעות ג'וי ונצ'רז.

אם השם ג'וי ונצ'רז נשמע לכם מוכר יכול להיות שהאזנתם לפרק הראשון בפודקאסט הזה בו ראיינתי את אבי ירון שכיהן כמנכ"ל הראשון של הקרן.

אם אתם לא מכירים את ג'וי ונצ'רז אז זוהי חברת השקעות שמתמקדת בתחום טכנולוגי מתפתח שקצת פחות שמענו עליו עד כה ונקרא Neuro Wellness. ג'וי מתמקדת במוצרי צריכה ומערכות טכנולוגיות מבוססות חקר המוח וכאלו שמיועדות להפגת מתחים ושיפור במצב הרוח. היא פועלת בשני אופנים מרכזיים – הראשון הוא תמיכה במחקר פורץ דרך בתחום הNeuro Wellnes באמצעות מענקים למחקרים והרחבת הידע המידע וההבנה של התחום. האופן השני הוא תמיכה והשקעה ביזמים וסטארטפים שמפתחים מוצרים, פשוטים וכיפים, שתורמים לרווחה האישית של המשתמשים.

 

האתר של ג'וי וננצ'רז  

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *